Експортні вимоги до продукції

Як дізнатись про вимоги до моєї продукції

Кожен міжнародний ринок має власні умови для експорту. Це стосуєтся як харчової, так і переробної продукції. Ознайомитись детально з вимогами можна на сайті Держспоживслужби.

Щоб визначити міжнародний код будь-якої продукції та дізнатись інформацію стосовно експортних вимог до будь-якої продукції, скористайтесь пошуковим інструментом та базою даних європейського ресурсу з підтримки експортерів EU Trade Helpdesk.

Як користуватись ресурсом – дивіться у відео-інструкції.


Що таке правила походження і чому це важливо ЄС

Питання правила походження виникає тоді, коли йде мова про преференційний експорт товарів на ринки ЄС. Режим преференцій, безмитне ввезення товарів або низький рівень оподаткування товарів при експорті стосується лише товарів, що були повністю вироблені (або значна частка який була вироблена і відповідає при цьому певним вимогам до виробництва) в країні, яка має торгові угоди з ЄС на кшталт Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі.

Тому підтвердження походження товару з України є вкрай важливим для виробника, що планує експортувати продукцію до ЄС. Тільки після підтвердження походження товару з України експортер зможе скористатися відповідними преференціями.

Підтвердження походження товару для товарів, які експортуються в ЄС

Офіційним підтвердженням походження товару для митних та інших державних чи комерційних органів ЄС є наявність сертифікату EUR.1, що видається митницями безоплатно на кожну партію товару. Вимоги та документи, необхідні для отримання EUR.1 – на сайті ДФС України. Окрім цього, на сайті ДФС можна ознайомитися з: